Vyberte stránku

PRO RODINU

Lanový park Libín

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Lanový park Libín
Vzdálenost cca 6.4 km.

Akademie adrenalinových zážitků Vám nabízí POŘÁDNOU PORCI ADRENALINU na 6 trasách ve velmi ATRAKTIVNÍM PROSTŘEDÍ přírodních scenérií. Lanový park o rozloze 1 hektaru leží v samém SRDCI ŠUMAVY, je NEJVĚTŠÍ svého druhu  ve střední Evropě a nabízí zábavu  pro CELOU RODINU.
Zdroj: Lanový park Libín


 

Veřejné koupaliště HULÁK

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Veřejné koupaliště HULÁK
Vzdálenost cca 11 km.

 • VELKÝ BAZÉN (25×12,5m)
 • DĚTSKÝ BAZÉN (9x6m)
 • PARNÍ LÁZEŇ
 • WHIRLPOOL (pro 12 osob)
 • PŮJČOVNA PLAVECKÝCH POMŮCEK
 • PLAVÁNÍ S KOJENCI
 • POSILOVNA
 • OBČERSTVENÍ
 • MASÁŽE
 • KANCELÁŘ VEDENÍ
 • VEŘEJNÉ KOUPALIŠTĚ HULÁK
 • Wi-Fi ZDARMA

Zdroj: Veřejné koupaliště HULÁK


 

Boubínská rozhledna

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Boubínská rozhledna
Vzdálenost cca 25 km.

Tato druhá nejhezčí rozhledna Jihočeského kraje se nachází na stejnojmenném kopci na Šumavě. Jen z málokterých míst uvidíte téměř 200 km vzdálené Alpy. Toužíte-li po tomto zážitku, zdolejte 109 dřevěných schodů rozhledny Boubín a vychutnejte si
pohled do okolí z výšky 21 metrů.

Zdroj: na-rozhledny.cz


 

Ski areál Kubova Huť

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Ski areál Kubova Huť
Vzdálenost cca 28 km.

Na Kubovce to zimními aktivity nekončí, v dubnu zahajujeme letní provoz, tedy koloběžky, discgolf, nordic walking. výlety na Boubín, cyklo i turistické trasy, ubytovací a stravovací služby

Zdroj: ski-kubovka.com

PRO SPORTOVCE

Rozhledna Libín

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Rozhledna Libín
Vzdálenost cca 6 km.

Rozhledna Libín je 27 metrů vysoká kamenná rozhledna na vrcholu hory Libín v Šumavském podhůří nad městem Prachatice. V blízkosti rozhledny stojí rovněž horská chata a telekomunikační věž.
Zdroj: cs.wikipedia.orgSki areál Nad Kovárnou

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Ski areál Nad Kovárnou
Vzdálenost cca 25 km.

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou“ je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům snowboardistům a lyžařským výcvikům, dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole.


Sportovní vyžití

Poblíž Penzionu Jitřenka najdete krásná přírodní zákoutí, jedním z nich je Křišťanovický rybník, nejvýše položený rybník v Čechách, který nabízí příjemné koupání v čisté vodě. Přístup do vody je z travnaté pláže, je pozvolný a proto vyhovuje zejména rodinám s dětmi a aktivním seniorům. Klidné a krásné prostředí v okolí rybníka je tím pravým místem pro duševní i fyzickou relaxaci. Plavání si můžete ale užít i v plaveckém bazénu v Prachaticích a Volarech, současně zde můžete navštívit i jiná sportovní střediska.

Milovníci turistiky si přijdou na své návštěvou rozhledny na Boubíně, která je volně přístupná od 1. dubna do 30. listopadu. Za příznivého počasí se můžete pokochat pohledem na Alpy. Jistě vás upoutá i pohled na nádherný jedlobukový porost s příměsí smrčin, známý jako Boubínský prales, který je uznán jako pralesní rezervace.

Navštívit můžete i Libínskou kamennou rozhlednu s jednou vyhlídkovou plošinou, ta je otevřena celoročně.

Výlet si můžete udělat i na zříceninu hradu Hus, která je asi dva kilometry od penzionu Jitřenka. V dřívějších dobách k hradu patřilo i městečko Husinec, rodiště Mistra Jana Husa. Ke zřícenině se od Křišťanovického rybníka dostanete po modré značce, trasa nepatří mezi náročné, modrá turistická značka vede z Volar kolem zříceniny hradu Hus až k rozhledně Libín.

Milovníci cyklistiky si mohou projet pralesní okruh, jehož trasa vede přísně chráněnou přírodní rezervací s čistými šumavskými potůčky, jelení rezervací, trasa vede i kolem rozhledny a rybníka.

Příjemnou atmosféru zažijete i v nedalekých Prachaticích, zaparkovat můžete přímo na náměstí, tak budete mít svůj motocykl pod dohledem. V okolí Prachatic se nachází kvalitní silnice s dobrým povrchem, které vám poskytnou pravý požitek z jízdy.

Zimní turistika

Stejně jako léto, tak i zima má své kouzlo, proto přijměte pozvání k lyžování do Podhůří Šumavy, které společně s Bavorským lesem a částí rakouského území tvoří rozsáhlou oblast pro využití zimních sportovních aktivit.

Sjezdové lyžování

Libinské sedlo cca 4,5 km od Křižanovic – sjezdovka je udržována rolbou, v případě potřeby je uměle zasněžována. Sjezdovka není náročná, proto je vhodná pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.

Denní lyžování začíná v 09,00 hod., končí v 16,30 hod. Od 17,00 do 21,00 můžete využít večerního lyžování. V blízkosti sjezdovky je parkoviště.

Lyžařské svahy Rohanov přibližně 15 km od Křišťanovic, provoz vleku jen za příznivých sněhových podmínek.

Kubova Huť cca 28 km od Křišťanovic -2 lyžařské vleky (kotva a POMA), jeden dětský vlek – lyžařská škola

Lyžařský areál České Žleby, cca 20 km od Křišťanovic, tři sjezdovky, ihned u vleku parkoviště pro automobily zdarma, odpočinout si a posilnit se můžete v bufetu s rychlým občerstvením, vhodné pro rodiny s dětmi.

Celodenní lyžařský výlet si můžete naplánovat na sjezdovky do Nové Hutě (2 vleky), na Ski areál Kvilda (5 vleků, lyžařská škola, půjčovna sjezdových a běžeckých lyží, sáňkařský svah, snow park), Zadov-Churáňov (2 vleky, sedačková lanovka), atd.

Běžecké trasy

Z blízkosti parkoviště Libinské sedlo se po udržované běžecké trase dostanete na nedaleké Sedélko a Libín. Při dobrých sněhových podmínkách je zprovozněna trasa z Libínského sedla až k Lázních sv. Markéty, délka tratě je 5,6 km.

K dispozici jsou upravované běžecké tratě na Kvildě a okolí, dále Nová Huť, Kubova Huť, Zadov-Churáňov, Stožec atd.

Běžkaři mají možnost, podle svých schopností, si vybrat z velkého množství vzájemně propojených a značených tras dlouhých i několik desítek kilometrů. Trasy vedou atraktivním terénem s odpovídajícím zázemím jako parkoviště, bufet s rychlým občerstvením, restaurace apod.

V našem penzionu vám rádi poskytneme bližší informace, uděláme vše proto, aby jste si pobyt co nejlépe užili a opět se k nám rádi vraceli.

KAM NA VÝLET

Prachatice

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Prachatice
Vzdálenost cca 11 km.

Prachatice vznikly jako trhová osada v 11. století. O několik století později již to bylo vzkvétající a obchodující středověké město, žili zde převážně Němci. Největší rozmach nastal v 16. století, vznikla stará radnice, dokončilo se opevnění, přestavěn byl i původní gotický kostel ze 14. století. Koncem 16. století zde měl své alchymistické dílny Vilém z Rožmberka.

Zdroj: cs.wikipedia.org


 

Boubínský prales

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Boubínský prales
Vzdálenost cca 25 km.

Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale člověk lesy kácel a znovu osazoval a z původních evropských pralesů, které nebyly dotčeny lidskou činností, zbyly jen ostrůvky. Dnes jsou chráněny nejpřísnějšími zákony.

Zdroj: boubinsky-prales.cz


 

Město Husinec

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Město Husinec
Vzdálenost cca 17 km.

V Husinci se nachází rodný dům mistra Jana Husa. O Husově rodišti se vedly dlouho spory, ale nakonec díky záznamům Štěpána z Pálče, Jiříka Heremity a dalších se odborná veřejnost shodla na tom, že tímto místem byl Husinec. Díky této události se Husinec proslavil nejen v blízkém okolí, ale také v celém světě.

Zdroj: cs.wikipedia.org


 

Zámek Vimperk

Penzion Jitřenka Křišťanovice -Zámek Vimperk
Vzdálenost cca 25 km.

Zámek Vimperk je původně raně gotický hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě v okrese Prachatice. Stojí na ostrožně nad ústím Křesanovského potoka do říčky Volyňky v nadmořské výšce 750 m. V sedmnáctém století byl hrad renesančně přestavěn a dochovaná podoba pochází z novorenesančních úprav ve druhé polovině devatenáctého století. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR[1] a v roce 1978 byl zapsán na seznam národních kulturních památek ČR.[2] Od 1. ledna 2015 se nachází ve správě Národního památkového ústavu a je zpřístupněný veřejnosti.

Zdroj: cs.wikipedia.org


 

Zámek Kratochvíle

Penzion Jitřenka Křišťanovice -Zámek Kratochvíle
Vzdálenost cca 26 km.

Kratochvíle (německy Kurzweil) je renesanční zámek 2 km severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. V současné době je ve vlastnictví státu (správu zajišťuje Národní památkový ústav) a je přístupná veřejnosti.

Zdroj: cs.wikipedia.org


 

Kulturní vyžití:

Náš penzion se nachází na okraji malebného Šumavského podhůří v rekreační obci Křišťanovice obklopené hustými lesy, které lákají k procházkám a výletům. Velmi blízko je do města Prachatice, přibližně 9 km. Městem protéká Živný potok a nedaleko řeka Blanice, na jejímž toku je postavena vodní nádrž Husinec. V historickém centru najdete řadu chráněných objektů. Střed města tvoří Velké náměstí s renesančními budovami z 16. století. Chloubou města je Stará radnice, Prachatické muzeum, které se nachází V Sitrově domě. Dům zdobí poprsí deseti českých králů. Střed náměstí zdobí i kašna Spravedlnosti. V městě ale najdete i další historické památky s gotickými jádry a renesančními fasádami.