Vyberte stránku

Pro sportovce

Rozhledna Libín

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Rozhledna Libín
Vzdálenost cca 6 km.

Rozhledna Libín je 27 metrů vysoká kamenná rozhledna na vrcholu hory Libín v Šumavském podhůří nad městem Prachatice. V blízkosti rozhledny stojí rovněž horská chata a telekomunikační věž.
Zdroj: cs.wikipedia.orgSki areál Nad Kovárnou

Penzion Jitřenka Křišťanovice – Ski areál Nad Kovárnou
Vzdálenost cca 25 km.

Lyžařský areál Horní Vltavice „Nad Kovárnou“ je lyžařské středisko nabízející ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům snowboardistům a lyžařským výcvikům, dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole.


Sportovní vyžití

Poblíž Penzionu Jitřenka najdete krásná přírodní zákoutí, jedním z nich je Křišťanovický rybník, nejvýše položený rybník v Čechách, který nabízí příjemné koupání v čisté vodě. Přístup do vody je z travnaté pláže, je pozvolný a proto vyhovuje zejména rodinám s dětmi a aktivním seniorům. Klidné a krásné prostředí v okolí rybníka je tím pravým místem pro duševní i fyzickou relaxaci. Plavání si můžete ale užít i v plaveckém bazénu v Prachaticích a Volarech, současně zde můžete navštívit i jiná sportovní střediska.

Milovníci turistiky si přijdou na své návštěvou rozhledny na Boubíně, která je volně přístupná od 1. dubna do 30. listopadu. Za příznivého počasí se můžete pokochat pohledem na Alpy. Jistě vás upoutá i pohled na nádherný jedlobukový porost s příměsí smrčin, známý jako Boubínský prales, který je uznán jako pralesní rezervace.

Navštívit můžete i Libínskou kamennou rozhlednu s jednou vyhlídkovou plošinou, ta je otevřena celoročně.

Výlet si můžete udělat i na zříceninu hradu Hus, která je asi dva kilometry od penzionu Jitřenka. V dřívějších dobách k hradu patřilo i městečko Husinec, rodiště Mistra Jana Husa. Ke zřícenině se od Křišťanovického rybníka dostanete po modré značce, trasa nepatří mezi náročné, modrá turistická značka vede z Volar kolem zříceniny hradu Hus až k rozhledně Libín.

Milovníci cyklistiky si mohou projet pralesní okruh, jehož trasa vede přísně chráněnou přírodní rezervací s čistými šumavskými potůčky, jelení rezervací, trasa vede i kolem rozhledny a rybníka.

Příjemnou atmosféru zažijete i v nedalekých Prachaticích, zaparkovat můžete přímo na náměstí, tak budete mít svůj motocykl pod dohledem. V okolí Prachatic se nachází kvalitní silnice s dobrým povrchem, které vám poskytnou pravý požitek z jízdy.

Zimní turistika

Stejně jako léto, tak i zima má své kouzlo, proto přijměte pozvání k lyžování do Podhůří Šumavy, které společně s Bavorským lesem a částí rakouského území tvoří rozsáhlou oblast pro využití zimních sportovních aktivit.

Sjezdové lyžování

Libinské sedlo cca 4,5 km od Křižanovic – sjezdovka je udržována rolbou, v případě potřeby je uměle zasněžována. Sjezdovka není náročná, proto je vhodná pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.

Denní lyžování začíná v 09,00 hod., končí v 16,30 hod. Od 17,00 do 21,00 můžete využít večerního lyžování. V blízkosti sjezdovky je parkoviště.

Lyžařské svahy Rohanov přibližně 15 km od Křišťanovic, provoz vleku jen za příznivých sněhových podmínek.

Kubova Huť cca 28 km od Křišťanovic -2 lyžařské vleky (kotva a POMA), jeden dětský vlek – lyžařská škola

Lyžařský areál České Žleby, cca 20 km od Křišťanovic, tři sjezdovky, ihned u vleku parkoviště pro automobily zdarma, odpočinout si a posilnit se můžete v bufetu s rychlým občerstvením, vhodné pro rodiny s dětmi.

Celodenní lyžařský výlet si můžete naplánovat na sjezdovky do Nové Hutě (2 vleky), na Ski areál Kvilda (5 vleků, lyžařská škola, půjčovna sjezdových a běžeckých lyží, sáňkařský svah, snow park), Zadov-Churáňov (2 vleky, sedačková lanovka), atd.

Běžecké trasy

Z blízkosti parkoviště Libinské sedlo se po udržované běžecké trase dostanete na nedaleké Sedélko a Libín. Při dobrých sněhových podmínkách je zprovozněna trasa z Libínského sedla až k Lázních sv. Markéty, délka tratě je 5,6 km.

K dispozici jsou upravované běžecké tratě na Kvildě a okolí, dále Nová Huť, Kubova Huť, Zadov-Churáňov, Stožec atd.

Běžkaři mají možnost, podle svých schopností, si vybrat z velkého množství vzájemně propojených a značených tras dlouhých i několik desítek kilometrů. Trasy vedou atraktivním terénem s odpovídajícím zázemím jako parkoviště, bufet s rychlým občerstvením, restaurace apod.

V našem penzionu vám rádi poskytneme bližší informace, uděláme vše proto, aby jste si pobyt co nejlépe užili a opět se k nám rádi vraceli.